od 99 Kč /den

Půjčovna lodí a raftů Otava

Stav vody: sjízdná

V samotném srdci Šumavy vzniká soutokem dvou horských řek Vydry a Křemelné zlatonosná Otava.
Už od soutoku velmi dravá řeka dosahuje do Rejštejna WW-III.K týdennímu letnímu splouvání se nabízí úsek z Rejštejna do Písku s tím, že první etapa Rejštejn-Sušice dostahuje obtížnosti WW-II, není vhodná pro začátečníky.

  • Vodočet v Rejštejně by měl pro tento úsek ukazovat minimálně 70cm. Od Sušice je Otava, vyjma déle trvajícího sucha, sjízdná celoročně (pokud není zamrzlá).
  • Voda zadržená častými jezy, převážně s vorovými propustmi plyne lučinatou krajinou. Na jezech se pohybujte s obvyklou opatrností, pečlivě je prohlížejte a vyhněte se nebezpečnému jezu na Křemelce ve Strakonicích.
  • Tábořišť a kempů je na řece dostatek, jsou dobře vybavené a přístupné po běžných komunikacích. Od Sušice také řeku sleduje železnice.
  • Rýžování zlata je spojeno s osadami Rejštejn a Kašperské Hory, kde můžete obdivovat technické památky.
  • Město zápalek Sušice se pyšní přezdívkou "Brána Šumavy" a najdete zde třeba muzeum, kapli anděla Strážce
  • Dále po řece můžete navštívit hrad Rabí (trosky největšího gotického hradu). Dalším městem na řece Otavě jsou Horažďovice, kde se v mlýnském náhonu pěstovaly perlorodky. Kraj hradů a zámků a jiného kulturního dědictví pokračuje Střelskými Hošticemi, Katovicemi, Střelou přes Strakonice, Štěkeň a Sudoměř až do Písku.
 

Doprava materiálu
na libovolné místo

Nové rafty a lodě

Cena od
99 Kč / den / osoba

Základní školení
v ovládání plavidla


Mapa

Vysvětlivky

Nástupní místo

Výstupní místo